СЛОВ'ЯНОЗНАВСТВО

Текст і картинки стенду Антологія історичного міфу. zip

Презентація Двірцеві перевороти.ppt

Аналізуючи сучасні українсько-російські відносини, приходимо до висновку, що не лише В. Путін та його оточення, але й значний загал російського суспільства вважає Україну своїм одвічним екзистенційним ворогом. Остаточна мета антиукраїнської політики уряду Російської Федерації – ліквідація незалежної державності України і тотальне знищення української нації. Гібридна війна, яку сьогодні веде Росія проти України це не лише збройний конфлікт, але і гуманітарна агресія, яка передбачає знищення національної ідентичності народу шляхом застосування так званої «м’якої сили».Гуманітарна агресія має чотири складники: 1) мовно-культурна експансія; 2) інформаційно-пропагандистська війна; 3) конфесійна війна; 4) війна проти Української історичної пам’яті.

Слід пам’ятати, що інформаційна війна Росії ведеться не тільки через маніпуляцію конкретними подіями, а й шляхом створення нових та популяризації вже існуючих псевдоісторичних образів і символів. Отже, завдання полягає у деконструкції російських шовіністичних історичних міфів, які домінують у масовій свідомості мешканців Російської Федерації і, нажаль, сприймаються як апріорні істини деякими громадянами України та жителями інших держав. Російська Федерація, яка на рівні державної геополітики є спадкоємицею імперських амбіцій Радянського союзу, Російської імперії та Московського царства здійснює спроби відновлення свого деструктивного впливу на держави Центрально-Східної Європи. Як зауважив свого часу Карл Маркс: "Політика Росії - незмінна. Російські методи і тактика змінювалися, і будуть змінюватися, але провідна зірка російської політики - підкорити світ і правити у ньому - є і буде незмінною. Московський панславізм - це лише одна із форм московського загарбництва".

Отже, на сьогодні початкове завдання українських істориків-слов’янознавців полягає у неупередженому висвітленні правдивої історії народів Центрально-Східної Європи, що допоможе спростувати міф про «историческую миссию русского мира» у поступі слов’янських країн.

КАФЕДРА ІСТОРІЇ ТА АРХЕОЛОГІЇ СЛОВ'ЯН

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ "СЛОВ'ЯНОЗНАВСТВО"

 Спеціалізація "Слов'янознавство"